Kas tai yra baldiniai audiniai ir kaip juos pasirinkti Kas tai yra baldiniai audiniai ir kaip juos pasirinkti
Baldų pirkimas – visad malonus ir įdomus užsiėmimas, susijęs su paieška ir atranka. Atrodo, apsisprendėte dėl baldų dydžio, modelio ir transformacijos mechanizmo, ko gi dar trūksta? Viso šito nepakanka, dar turite išsirinkti tinkamą apmušalų audinį. Norimo audinio pasirinkimas iš plataus asortimento nėra lengvas: didmeninė ir mažmeninė prekyba, natūralūs ir dirbtiniai, dirbtinės odos audiniai ir t.t. Platus baldų apmušalų audinių pasirinkimas nepalengvina pirkėjų apsisprendimo. Jei norite pasirinkti tinkamą audinį ir nesuklysti, Jūs turite išmanyti pagrindines minkštų baldų audinių savybes.
Baldiniai audiniai ir jų klasifikavimas Baldiniai audiniai ir jų klasifikavimas
Maždaug prieš dešimt metų žmonės džiaugėsi jau vien tuo, kad galėjo įsigyti baldus. Galvoti apie originalų dizainą, harmonijos ir interjero derinį arba apie didžiulį baldinių apmušalų pasirinkimą, buvo tiesiog neįmanoma. Šiuo metu baldų ir apmušalų medžiagų asortimentas yra labai didelis, todėl galima patenkinti net ir pačių reikliausių pirkėjų norus. Platus baldinių audinių asortimentas išsiskiria dideliu įvairumu, todėl išsirinkti tinkamiausią audinį tampa vis sudėtingiau. Klasifikavimui priskiriama daugybė parametrų, pagal kuriuos galima atskirti medžiagą (pagaminimas ir dažymas, kokybės rodikliai ir kiti parametrai). Jų savybės tam tikru būdu daro įtaką baldų apmušalų kokybei.
Kasdieninė minkštų baldų priežiūra ir dėmių valymas Kasdieninė minkštų baldų priežiūra ir dėmių valymas
Šiuolaikinis ir greitas nešvarumų šalinimas yra ne tik baldų audinio ir kai kurių medžiagų švaros, bet ir jų apsaugos garantas. Norint tinkamai prižiūrėti ir valyti baldų audinius, siūlome pasinaudoti mūsų patarimais ir rekomendacijomis. Norėdami, kad baldai tarnautų kuo ilgiau, prašome laikytis mūsų siūlomų eksploatavimo bei priežiūros rekomendacijų. Dėmes patartina valyti nedelsiant, neleidžiant joms įsigerti į audinio struktūrą. Nuo minkštų baldų apmušalų kuo skubiau pašalinkite išdžiūvusias dėmes. Patartina išbandyti valymo priemonės poveikį nematomoje baldo vietoje ir pažiūrėti kaip medžiaga reaguos į valiklį. Jei „testas" pavyko, galite purkšti valiklį ant medžiagos paviršiaus. Prieš purškint uždenkite dekoratyvinius elementus, esančius šalia dėmės, kad nepažeistumėte jų tekstūros. Kad skystis neišsilietų ant apmušalo, dėmių šalinimui naudokite nedidelį skysčio kiekį, dėmes valykite taisyklingai - švelniai trinkite nuo užterštos vietos ribos link centro.
Baldinių audinių gamyba Baldinių audinių gamyba
Audinių gamyba - labai sudėtingas technologinis procesas. Norint išgauti galutinį produktą, gaminys privalo praeiti sudėtingą gamybos kelią. Galutiniam rezultatui įtaką daro daugybė įvairių veiksnių tokių kaip, pirminės medžiagos, dažai, audinių apdailos metodai ir t.t. Nesiginčysime, kad gauto produkto savybės priklauso nuo pirminių medžiagų ir dažų kokybės. Audinių gamyba formuoja šiuos rodiklius: higienos, estetikos, atsparumą plyšimui ir įvairioms deformacijoms, atsparumą dilimui ir skalbimui, jautrumą šviesai, o taip pat mikroorganizmų poveikį ir t.t. Nepaisant to, kad pastaruoju metu parduodami nenatūralūs sintetiniai audiniai, tačiau gaminant tekstilę ir drabužius, privalumas visuomet buvo, yra ir bus skiriamas natūraliems audiniams.
Audinių kokybės tikrinimas ir testai Audinių kokybės tikrinimas ir testai
Renkantis medžiagą, transformacijos mechanizmą arba minkštų baldų furnitūrą, remiamės tokiomis savybėmis kaip patikimumas, patvarumas, ilgaamžiškumas ir t.t. Prieš pradedant gaminti audinius atliekami testai, kad nustatyti jų tvirtumą, spalvos atsparumą, pilingavimąsi, atsparumą ugniai. Bandymų principai ir metodai yra vienodi visose šalyse, tačiau normatyvai kartais skiriasi. Kartais audiniui taikomi ne visi testai, o tik tie, kurie būtini pagal jo panaudojimą. Tokiu atveju sertifikate užtenka nurodyti, kad šitas audinys atitiko vieną ar kitą testą. Testai audiniams atliekami pagal tarptautinės organizacijos standartus (ISO), kuri apima daugiau nei 140 pasaulio šalių. ISO standartai laikomi tradiciniais ir visuotinai paplitusiais.
Iš ko susideda baldai Iš ko susideda baldai
Iš ko susideda baldai? Minkštų baldų gamyba apima daugybę etapų, susidedančių iš įvairiausių komponentų. Pirmiausia, tai baldų karkasas, kurio sudėtį sudaro transformacijos mechanizmas, užpildas, apmušalų audinys ir minkštų baldų furnitūra. Baigiamajame baldų gamybos etape, kiekviena, net ir menkiausia smulkmena bei detalė įgyja reikšmę. Kiekvieną dieną baldai išbandomi patvarumo ir patikimumo testais, o būdami svarbiu namų interjero elementu prisiima didelį estetikos krūvį. Šiuolaikinėje rinkoje minkšti baldai su įvairiais transformacijos mechanizmais turi didelę paklausą, kadangi beveik kiekvieną naktį sofa gali virsti lova. Transformacijos mechanizmo kokybė tiesiogiai daro įtaką baldų patogumui - gebėjimui išsiskleisti.
Šiuolaikinės baldų mados tendencijos Šiuolaikinės baldų mados tendencijos
Baldai - pagrindinis interjero aspektas. Būtent baldai ir jų furnitūra formuoja gyvenamosios patalpos toną, stilių ir sukuria nuotaiką. Gražūs, funkcionalūs baldai daro mūsų gyvenimą komfortišką ir patogų. Originalių ir praktiškų baldų pasirinkimas beveik neįmanomas. Šiuolaikinės tendencijos ir greitai besikeičianti baldų mada atlieka didelį vaidmenį renkantis baldus. Baldų stilius ir mada per pastaruosius 5-10 metų ne kartą pasikeitė - tai susimaišydavo, tai atsiskirdavo, tai papildydavo vienas kitą. Šiame straipsnyje apžvelgsime ateinančių metų tendencijas bei populiariausius stilius, medžiagas, spalvas ir konstrukcijas, vyraujančias šiuolaikinėje baldų madoje.
Audinių sudėtis: naturali ar sintetine? Audinių sudėtis: naturali ar sintetine?
Apmušalų audiniai gaminami iš natūralių, dirbtinių ir sintetinių pluoštų. Apmušalų medžiagos, naudojamos minkštų baldų gamyboje, skirstomos į austines ir neaustines medžiagas. Apmušalų audinių sudėtis vienaip ar kitaip pritraukia pirkėjo dėmesį. Kalbant apie kainą, sakoma, kad viskas, kas natūralu - brangu. Ko gero, vienintelė išimtis - medvilnė, tačiau šios medžiagos naudojimas yra ribotas. Dėl šios priežasties natūralios medžiagos apmušalai brangesni.
Užuolaidų audiniai interjere Užuolaidų audiniai interjere
Jei norite apsaugoti namus nuo šviesos pertekliaus, apsitverti nuo smalsių akių ir sukurti saugumo iliuziją, pasikeiskite naktines užuolaidas! Priešingu atveju, jei namuose trūksta saulės šviesos ir šilumos, pasikeiskite dienines užuolaidas! Pastaruoju metu, langų dizainui skiriamas didelis dėmesys, tai visiškai pateisinama estetiniu požiūriu: gražių užuolaidų ir kambario interjero derinys sukuria stulbinantį patalpų dizainą. Užuolaidų audiniams priskiriami pagrindiniai funkciniai ir estetiniai tikslai. Audinio tekstūra, atspalvis ir kokybė nulems užuolaidų išvaizdą, jų eksploatacines charakteristikas bei savybes, taip pat bendrą namo interjerą. Mūsų įmonė turi daug kolekcijų kuriose kartu derinami tie patys audiniai tiek minkštiems baldams tiek užuolaidoms.
Interjero audiniai ir savito stiliaus kūrimas Interjero audiniai ir savito stiliaus kūrimas
Be baldų, mūsų namų interjere taip pat svarbūs audiniai, kurie atlieka esminį vaidmenį. Audinio gamyba, jo taikymo sritis ir naudojimas yra labai platus, todėl pasirinkti tinkamą medžiagą yra labai sudėtinga. Minkštų baldų apmušalai, portjerai arba užuolaidos, lovatiesės ir pledai, dekoratyvinės pagalvėlės ir originalūs dizaino sprendimai - visa tai kambario interjero audiniai. Pavyzdžiui jais gali būti gražiai dekoruotos sienos, lubos arba širmos.
Dekoratyvinės pagalvėlės - svarbus interjero elementas Dekoratyvinės pagalvėlės - svarbus interjero elementas
Dekoratyvinės pagalvėlės svarbus interjero elementas. Egzistuoja daugybė atsibodusio namų interjero puošimo būdų. Labai seniai, pirmajai baldų furnitūrai buvo naudojamos virvės ir vinys, kurių pagalba sutvirtindavo baldų dalis. Dabar, dekoratyvinių pagalvėlių dėka, kambario interjerui galima suteikti naujų spalvos tonų. Padėkite kelias pagalvėles ant sofos ir jos ne tik papuoš, bet ir pagyvins Jūsų namų aplinką.
Audinių tipai ir pavadinimai Audinių tipai ir pavadinimai
Audinys – tai tekstilės gaminys, matuojamas pagal atitinkamus matus (ilgis, plotis, plotas). Audinys susideda iš dviejų tarpusavyje persipinančių siūlų sistemų, išsidėsčiusių vienas prie kito statmenai. Siūlų sistema, kuri yra išilgai audinio, vadinama pagrindine. Atitinkamai tokie siūlai yra vadinami pagrindiniais. Siūlų persipynimas yra vienas iš pagrindinių audinio struktūros rodiklių. Audiniai skiriasi vienas nuo kito priklausomai nuo žaliavos, iš kurios jie pagaminti, spalvos, lytėjimo (pačiupinėjus), tekstūros, apdailos. Kaip lyginti konkretų audinį, ar galima jį plauti, kaip jis keičiasi per ilgą dėvėjimo laiką – viskas priklauso nuo audinio pluošto sudėties.