OTTOBRE ŽURNALAI

Dekoratyvinės pagalvėlės - svarbus interjero elementas

2011-12-01

Dekoratyvinės pagalvėlės svarbus interjero elementas. Egzistuoja daugybė atsibodusio namų interjero puošimo būdų. Labai seniai, pirmajai baldų furnitūrai buvo naudojamos virvės ir vinys, kurių pagalba sutvirtindavo baldų dalis. Dabar, dekoratyvinių pagalvėlių dėka, kambario interjerui galima suteikti naujų spalvos tonų. Padėkite kelias pagalvėles ant sofos ir jos ne tik papuoš, bet ir pagyvins Jūsų namų aplinką. Dekoratyvinės pagalvėlės - aksesuaras, kuris suteikia namams jaukumo, pabrėžia jų individualumą ir atlieka tiesioginę funkciją - leidžia pavargusiam šeimininkui arba svečiui maloniai įsitaisyti minkštoje sofoje.

Šiuolaikinė rinka siūlo daugybę įvairių pagalvių: šilkinių, aksominių, odinių, iš gobeleno ir kailio. Didelis spalvų pasirinkimas gali patenkinti išrankiausių klientų poreikius. Aktualios dekoratyvinių pagalvių madų tendencijos užleidžia vietą fantazijoms ir vaizduotei: gyvūnų ir gėlių atvaizdai, abstrakčios kompozicijos, įvairūs simboliai ir šūkiai, geometrinės figūros, laimės palinkėjimai ir prisipažinimas meilėje. Dekoratyvinės pagalvėlės išsiuvinėtos rankiniu būdu, nėriniuotos ir su paveikslėliais taip pat labai geros. 

Bendram interjero dizainui ypač svarbios smulkmenos. Todėl negalite apsistoti tik ties spalvotais tapetais ir baldais! Baldų furnitūra ir tekstilė didžiąja dalimi lemia baldų dizainą. Dizainerių teigimu, viena neteisingai pasirinkta pagalvė gali sujaukti kambario ar namo dekoravimo stilių.

Pats paprasčiausias būdas pabrėžti kiekvienos pagalvės reikšmingumą kambario kompozicijoje - audinių keitimas. Puikiai atrodo pagalvių duetai (pagaminti iš tos pačios medžiagos su dekoratyviniais elementais), kurie derinasi su kėdžių arba fotelių apmušalais.

Populiariausias raštuotas audinio derinys - dryžuotas ir languotas raštas. Jei baldai aptraukti ornamentine medžiaga, tuomet pagalves geriausia rinktis dryžuotas arba languotas, ir priešingai. Taip pat priimtini sudėtingesni deriniai ir kompozicijos, pavyzdžiui, girliandų, rožės ir vainiko motyvų pasikartojimas ant pagalvių, užuolaidų, kilimų ir porceliano. Derinant ir jungiant tokią sudėtingą kompoziciją ypač svarbu atkreipti dėmesį į spalvų visumą, faktūrą ir audinių tipus.

Tai svarbu, kadangi net spalvas atitinkantys audiniai gali skirtis savo faktūromis. Baldiniai audiniai arba gobelenas su vienspalviu raiškiu raštu dera ir puikiai atrodo šalia matinio ir atlasinio šilko. Gobelenas puikiai dera su aksomu, veliūru ir stambaus pynimo linu. Tačiau pabrėšime, kad aksomo ir brokato audiniai visiškai nedera su linu ir medvilne.

Kuriant kompoziciją iš dekoratyvinių pagalvių, reikėtų atkreipti dėmesį į jų kiekį. Ideali proporcija susidaro iš 3, bet ne daugiau 6 pagalvių.
Dydis ne mažiau svarbus, nes esant vienodiems dydžiams ir formoms, dėmesys atkreipiamas į audinių įvairovę. Kaip alternatyvą galima pasirinkti įvairių dydžių pagalvėles - nuo didžiausios iki mažiausios ir tokiu būdu sudaryti „minkštą piramidę", kuri savo metu buvo vertinama pirklių namuose.

Dekoratyvinės pagalvės, mažiausiomis sąnaudomis padeda visiškai pakeisti kambario įvaizdį.