OTTOBRE ŽURNALAI

Interjero audiniai ir savito stiliaus kūrimas

2011-12-01

 

Be baldų, mūsų namų interjere taip pat svarbūs audiniai, kurie atlieka esminį vaidmenį. Audinio gamyba, jo taikymo sritis ir naudojimas yra labai platus, todėl pasirinkti tinkamą medžiagą yra labai sudėtinga. Minkštų baldų apmušalai, portjerai arba užuolaidos, lovatiesės ir pledai, dekoratyvinės pagalvėlės ir originalūs dizaino sprendimai - visa tai kambario interjero audiniai. Pavyzdžiui jais gali būti gražiai dekoruotos sienos, lubos arba širmos.

Audinių faktūrų ir spalvų įvairovė gali sukelti sumaištį tarp pirkėjų. Tačiau mes atskleisime nedidelę paslaptį. Interjere visų audinių įvairovė skirstoma į kategorijas ir tipus, turi savo stilistines kryptis, kurioms griežtai paklūsta.

Populiarumo viršūnėje visada vyrauja klasikinis stilius. Baldų apmušalai, kuriems būdingi tradiciniai raštai: langeliai, juostelės ir gėlėtas raštas - visada bus madingi. Be to, paskutiniais dešimtmečiais šiuolaikinės tendencijos iškėlė gėlėtą raštą į aukštumas. Klasikinio rašto audinys gali lengvai prisitaikyti prie kiekvieno buto interjero. Kalbant apie vienatones spalvas, jos kaip ir raštuoti audiniai, puikiai atspindi klasikinį stilių, be to, dviejų vienatonių atspalvių derinys įgavo didžiulį populiarumą, pasirenkant sofų ir kėdžių apmušalus.

Aukštųjų technologijų stilius - dinamiškas ir šiuolaikiškas, išreikštas plastiko ir metalo gausa. Gėlėti baldų apmušalai nedera patalpose, kuriose vyrauja aukštos technologijos stilius. Tokio stiliaus kambarys gali būti apstatytas tik baldais, kurių apmušalus sudaro vieno tono spalvų gama arba gali būti pritaikyta vienintelė išimtis - glaustos juostelės. Puikus pasirinkimas, jei vietoje alternatyvių baldų apmušalų išsirinksite ryškių spalvų dirbtines arba sintetines medžiagas. Raudona sofa arba kėdės, aptrauktos natūralia, lakuota arba dirbtine oda, taps ryškiomis „dėmėmis" kambario interjere.

Minimalizmas interjere apima tikslius bruožus ir vienatonius audinius bei minimalų vertingų ir svarbių baldų kiekį. Dėl šios priežasties, kurdami minimalistinio stiliaus kambarį, dizaineriai daug dėmesio skiria baldų ir apdailos kokybei. Tradicinis juodo ir balto derinys bus ne tik tinkamas, bet ir suteiks Jūsų namams harmoniją.

Etninis stilius, įskaitant madingiausią mūsų laikų afrikietišką stilių, pasižymi išsiskiriančiais bruožais, t.y. kambario interjerą puošia audiniai su nacionaliniais ornamentais iš įvairių gyvūnų odos. Puikia tokio stiliaus detale gali tapti dirbtinė žirafos, leopardo arba zebro kailio sofa. Jos nėra praktiškos, tačiau atrodo efektingai. Audinių gamyba nuolat didėja ir plečiasi, tuo pačiu suteikia galimybę apstatyti savo namus taip, kaip mums norisi.

Vidinė kambario apdaila apima ne tik tradicinę apdailos idėją - sienų, lubų ir grindų išdirbimą, bet ir apdailą dekoratyviniais audiniais. Apdaila dekoratyviniais audiniais - idealus portjerų, užuolaidų, dangų, kėdžių užvalkalų, lovatiesių ir pagalvių derinys. Mažiau sėkmingas variantas - buto apstatymas tais pačiais elementais ne pagal skonį ir asmenines užgaidas, o norint paslėpti įvairius patalpų trūkumus. Tokiu atveju, neišvengsite baldinių audinių pirkimo urmu.

 

Dekoravimas ir drapiravimas audiniais - tai vienas populiariausių ir šiuolaikinių interjero kompozicijos papuošimo būdų. Bendra emocinė namų atmosfera priklauso nuo kokybės, faktūros, spalvų gamos ir jų tarpusavio derinio. Dekoratyviniai audiniai panašūs į foną, kurio dėka „išryškėja" baldai ir kitos patalpos detalės. Audinių raštas ir spalva gali stipriai daryti įtaką kambario (dydžio ir proporcijos) vizualiniam vaizdui.

Audinys bet kurių namų interjere atlieka daugybę svarbių funkcijų. Medžiaga sukuria komforto jausmą, puošia patalpas, suteikia interjerui individualumo ir unikalumo; atlieka erdvės atskyrimo funkciją, pabrėžia kambario privalumus ir paslepia jo trūkumus.

Namų dekoravimas audiniais naudojamas nuo senų laikų - iš pradžių jais apmušdavo baldus, dažniausiai suoliukus, vėliau juos pradėjo naudoti sienų, langų stalų apdailai, o dar vėliau - grindų apdailai. Pagal funkcijas, audinius galime skirstyti į šiuos tipus:
• dekoratyviniai ir apmušalų audiniai, naudojami kaip užtiesalai,
• interjero tekstilė grindims (kilimai, kiliminės dangos, kilimėliai),
• audiniai sienoms ir luboms,
• visų rūšių uždangos (lovos užuolaida, baldakimas ir t.t).

Prabangių kilimų, siuvinėtų pagalvių ir brangių dekoratyvinių audinių tėvynė - rytai. Būtent iš šios šalies atvyko, ir, matyt, visiems laikams pasiliko, šie jaukūs ir prabangūs interjero elementai. Jie atskleidžia šeimininko turtinę padėtį, papuošia namus ir padeda kurti jaukią bei komfortišką namų aplinką.

Renkantis audinius namų apdailai, turėtumėte laikytis bendrų taisyklių. Visų pirma, verta žinoti, kad spalvoti vienatoniai audiniai lengvai susiderina su aplinka. Tokių audinių grožis slypi spalvoje, tekstūroje ir gaminime. Renkantis raštuotą audinį, nepaisant spalvos, turėtumėte atkreipti dėmesį į: rašto charakterį, apimtį ir jo tematiką. Antra, tame pačiame kambaryje, ypač jei tai maža patalpa, nereikėtų naudoti daugybės skirtingų raštų audinių, taip pat derinti raštuotus audinius su tapetais.
Pabaigai verta pabrėžti, jog problema slypi būtent audinio pasirinkime, o ne jo paieškoje. Žinoma, audinio pasirinkimas nėra lengvas, todėl svarbu atsižvelgti į jo struktūrą, spalvą, raštą, kambario dydį, apšvietimą, apdailą, baldų formą ir dydį, kitų kambaryje esančių audinių tipus ir spalvas.

 

Norite permainų? Keiskite interjerą!
Jaukaus ir šilto interjero neįmanoma sukurti be audinių, naudojamų užuolaidų, portjerų, užtiesalų, dekoratyvinių pagalvėlių ir kitų detalių siuvimui. Skoningai parinkti dekoratyviniai audiniai gali pakeisti asketišką interjerą.

Pakabinkite naujas užuolaidas!

Jei nusprendėte keisti interjerą - pradėkite nuo užuolaidų! Pakeiskite jas kitomis užuolaidomis ir iš karto pamatysite kaip pasikeitė interjeras. Užuolaidų reikšmės negalima pervertinti: jos skirtos paslėpti mūsų asmeninį gyvenimą nuo smalsių akių tamsiu paros metu, sumažinti saulės šviesą dienos metu ir suteikti kambario interjerui naujų, stilingų detalių.
Svetainei dažniausiai parenkamas elegantiškas ir rafinuotas stilius: įmantrus karnizas, ryškių ir skaidrių atspalvių daugiasluoksnės užuolaidos iš brangių audinių. Miegamajam geriau rinktis ramių spalvų audinius. Prie portjerų, kuriuos planuojama kabinti miegamajame, iš specialios medžiagos prisiuvamas pamušalas - pagrindinis ramaus miego elementas. Vaikų kambariui rinkitės šviesių ir sodrių spalvų užuolaidas, jos ne tik pralinksmins, bet ir pakels nuotaiką. Užuolaidoms, kurias kabinsite į virtuvę, netaikomi jokie apribojimai, kadangi čia viskas priklauso nuo stiliaus ir virtuvinių baldų spalvos. Jos gali būti dryžuotos, languotos, vienspalvės arba spalvotos, iš daugiasluoksnės arba vienasluoksnės medžiagos. Galbūt vienintelis dalykas į kurį turėtumėte atsižvelgti, tai priešgaisrinė apsauga.

 

Pagražinkite kambarį, įsirenkite baldakimą!
Baldakimas (arba „lovos užuolaida") tvirtinamas virš lovos arba kitos interjero detalės. Dažniausiai baldakimas įrengiamas miegamajame arba vaikų kambaryje, norint sukurti komforto, ramybės ir saugumo jausmą.

Pakeiskite lovatiesę ir padidinkite dekoratyvinių pagalvėlių kiekį!
Svarbūs tekstilinio dizaino elementai gyvenamosiose patalpose - antklodės, baldų užvalkalai ir dekoratyvinės pagalvėlės turi būtinai derėti tarpusavyje. Jei Jūsų kambaryje įrengtas romantiškas stilius, kėdes rekomenduojama drapiruoti dryžuotais užvalkalais. Baroko stiliui tiks aksominės pagalvėlės, papuoštos išsiuvinėjimais. Dekoratyvinėmis pagalvėlėmis galima papuošti vaikų kambarį, svetainę arba miegamąjį.

Patieskite staltiesę ir dekoratyvines servetėles!
Valgomojo papuošimas - tai specialus papuošimas staltiesėmis ir servetėlėmis, jų naudojimas kasdieniniame gyvenime atskleidžia šeimininko kultūros ir skonio supratimą. Stalas, padengtas nėriniuota staltiese - sukuria šventės ir jaukių namų atmosferą.

Sienų ir lubų drapiravimas!
Originalus sienų ir lubų dekoravimas audiniu naudojamas retai, tačiau atrodo įspūdingai. Sienų ir lubų aptraukimas audiniais - tai sena tradicija, kuri šiais laikais nėra visiems prieinama. Drapiruotės pagalba galima paslėpti lubų ir sienų trūkumus, paversti kambarį neįprastu, tačiau labai jaukiu.

Atkreipkite dėmesį, kad svarbiausia yra teisingos spalvų gamos pasirinkimas, kadangi nuo jos daugiausia priklauso mūsų nuotaikos. Kaip teisingai parinkti spalvą? Tiesiog apsižvalgykite ir pažiūrėkite kokios spalvos vyrauja Jūsų interjere. Jeigu jos Jus tenkina, rinkitės panašaus tono audinius, jei netenkina ir norisi daugiau ramybės, rinkitės tamsesnius audinius, o jei norisi daugiau energijos ir šviesos, rinkitės šviesesnius ir ryškesnius audinius.