OTTOBRE ŽURNALAI

Iš ko susideda baldai

2011-12-01
Iš ko susideda baldai? Minkštų baldų gamyba apima daugybę etapų, susidedančių iš įvairiausių komponentų. Pirmiausia, tai baldų karkasas, kurio sudėtį sudaro transformacijos mechanizmas, užpildas, apmušalų audinys ir minkštų baldų furnitūra. Baigiamajame baldų gamybos etape, kiekviena, net ir menkiausia smulkmena bei detalė įgyja reikšmę. Kiekvieną dieną baldai išbandomi patvarumo ir patikimumo testais, o būdami svarbiu namų interjero elementu prisiima didelį estetikos krūvį.

Šiuolaikinėje rinkoje minkšti baldai su įvairiais transformacijos mechanizmais turi didelę paklausą, kadangi beveik kiekvieną naktį sofa gali virsti lova. Transformacijos mechanizmo kokybė tiesiogiai daro įtaką baldų patogumui - gebėjimui išsiskleisti.

Baldų profiliai - esminė įvairių baldų projektavimo dalis. Jie skirstomi pagal funkcionalumą (baldų fasadų profilis) ir pagal naudojamos medžiagos tipą (aliuminiai baldų profiliai ir MDF profiliai). Užsisakant baldų profilį, dažnai tenka pasikliauti jau esamomis baldų konstrukcijos savybėmis. Be to, būtina atsižvelgti į baldų konstrukcijose naudojamus komponentus.

Furnitūra, pagaminta pagal europietiškus gamybos standartus ir normatyvus - patogaus naudojimo garantas. Furnitūros gamyba yra svarbiausias ir atsakingiausias momentas, vykstantis minkštų baldų gamybos procese. Tai smulkmenų rinkinys be kurio neįmanoma apsieiti, šios detalės ir elementai suderina funkcinį ir estetinį baigtumą ir didžiąja dalimi papildo apdailos stilių. Furnitūros dėka, visos baldų detalės susijungia į vieną visumą ir kartu formuoja kokybiškus baldus. 
Populiariausias šiuolaikinių minkštų baldų užpildas - porolonas, vietoj kurio prieš daugelį metų naudojo arklių plaukus arba džiovintas žoles. Užpildas - pagrindinis komponentas, nulemiantis sofos patogumą ir pirminės formos išsaugojimą daugelį metų.

Dizaino požiūriu, minkštų baldų apmušalų audiniai taip pat svarbūs. Sofą dengiantis audinys pirmiausia turėtų savo puikia išvaizda džiuginti šeimininką ir harmoningai pritapti prie kambario aplinkos. Apmušalai formuoja svečio nuomonę apie namo šeimininko mados supratimą, taip pat suteikia toną visam namų interjerui. Ryškūs apmušalai krenta į akis ir suteikia žvalumo, o ramios, šiltos spalvos subtiliai papildo aplinką ir ramina. Pagrindiniai kriterijai renkantis apmušalų audinius - patikimumas, patvarumas, atsparumas dilimui, dažams ir pilingavimąsis.

Bendrovė „Audimpeksas" su džiaugsmu Jums gali pasiūlyti viską, ko reikia minkštiems baldams.