Kas tai yra baldiniai audiniai ir kaip juos pasirinkti

2014-10-01
 

Galime skirti daug brangaus laiko kalboms apie įvairias modernias minkštų baldų dizaino kryptis, šiuolaikinio interjero apipavidalinimo tendencijas, sofos ar kėdės pasirinkimą ir begalę kitų dalykų. Sofoms, ant kurių norėsite miegoti, geriausia pasirinkti baldų audinių apmušalus, kurių sudėtį sudaro sintetinis pluoštas (bent 50% iš 100) - jis gali tam tikra prasme „kvėpuoti", šiek tiek mažiau nei natūralus, tačiau tam tikru atžvilgiu, tai galima traktuoti kaip savotišką pranašumą - jis sugeria dulkes ir mažina alerginių reakcijų tikimybę. Šie audiniai, lyginant su natūraliais, pasižymi nusidėvėjimui atspariomis savybėmis. Būtina pabrėžti, kad sintetiniai audiniai yra aukščiausios kokybės ir visiškai nekenksmingi Jūsų sveikatai bei Jus supančiai aplinkai. Dažniausiai audinio dažymui naudojami natūralūs dažai, todėl audinys reikalauja papildomo apdirbimo, kurio metu pašalinamos galimybės atsirasti alerginėms reakcijoms.

Šiuo metu populiariausias baldų audinio apmušalas - šenilas. Šį audinį sudaro harmoningas natūralių ir sintetinių pluoštų derinys, kuris puikiai tinka svetainės baldų ir vaikiškų sofų apmušalams. Viso gyvavimo metu, šenilas gali suteikti nepakartojamą išvaizdą Jūsų sofoms ir daugelį dešimtmečių išlaikyti visas unikalias savybes. Baldai apmušti šenilu atrodo puikiai daugelį metų. Norint apsaugoti šenilo audinį nuo drėgmės, sofos „generaliniam" valymui naudokite sauso valymo metodą. Minkšti ir pakankamai stiprūs šenilai, pasižymintys išskirtine ilgaamžiškumo savybe, per trumpą laiką tapo itin populiarūs tarp pirkėjų ir baldų gamintojų. Šenilai gali atlaikyti 70 milijonų prisilietimų ir tarnauja maždaug 50 metų. Šenilui nebaisios nei dulkės, nei drėgmė, nei aštrūs naminių gyvūnų nagai. Kitas puikus baldinių audinių tipas - zomša.  

Zomša atsirado rinkoje 2001 metais. Vartotojams ji iškart patiko. Zomšos gamybai naudojamos pažangiausios gamybos technologijos. Šio baldų audinio apmušalo unikali savybė yra ta, kad jos minkštas, švelnus pūkas paklūsta Jūsų delno judėjimo krypčiai. Medžiagos išvaizda beveik niekuo nesiskiria nuo natūralios zomšos. Sofa apmušta zomša yra labai išvaizdi ir prabangi. Zomša - labai praktiška medžiaga, kuri nepraranda savo kokybės net ir po daugelio metų. Zomša, kaip ir fenilas, lengvai praleidžia orą, ir, žinoma, visiškai nekenkia Jūsų sveikatai.Pirkėjų manymu, natūraliausia, ekologiškiausia ir nekenksmingiausia medžiaga - medvilniniai audiniai. Tai tiesa, kadangi medvilniniai audiniai savyje turi daugiausia natūralių pluoštų, nei bet kuri kita minkštų baldų medžiaga. Vienintelis šios medžiagos trūkumas - tai 7 metų tarnavimo laikotarpis. Medvilniniai audiniai puikiai tiks vaikiškų baldų apmušalams. Medvilnė laikoma „sveika" ir ekologiškai nekenksminga medžiaga. Ši medžiaga padengta specialia apsaugine struktūra, kuri daug ilgiau apsaugo audinį nuo spalvos išblukimo ir nusidėvėjimo, neleidžia rinktis dulkėms. Šios ypatingos medvilninio audinio savybės labiausiai tinka vaikų sofų apmušalams gaminti. Jums nereikėtų rūpintis dėl šių apmušalų ilgaamžiškumo, kadangi vaikiški baldai bus reikalingi vaikui tik iki tada, kai jis užaugs. Jei turite jaunesnių vaikų, kuriems prireiks vyresnių brolių ar seserų baldų, tiesiog pakeiskite apmušalą. Taip pasielgdami, galėsite be didelių išlaidų pakeisti vaikų kambario interjerą.

Svetainės minkštų baldų apmušalams geriau rinktis išvaizdžius, ir tuo pačiu nereikalaujančius daug priežiūros, audinius. Sofai, kuri stovi svetainėje, geriausiai tiks audiniai, kurių sudėtį sudaro sintetiniai pluoštai. Tokios medžiagos nereikalauja daug priežiūros ir pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis. Visus išvardintus medžiagai keliamus reikalavimus atitinka flokas. Floko dėka, galėsite paprastai ir lengvai prižiūrėti savo baldus. Jį lengva plauti rankomis, skalbti, išvalyti naudojant sausą valymą ir netgi skalbti skalbyklėje. Geriausias eksploatacines floko savybes teikia iš sintetinių medžiagų sudaryti pūkai. Floką galima naudoti net ir tuose namuose, kuriuose yra alergiškų žmonių ar mažų vaikų. Norint užtikrinti floko kokybę, jam atliekami būtini hipoalerginės sudėties apdirbimai. Audinio dažymui naudojami tik natūralūs, ekologiškai nekenksmingi dažikliai. Be to, šiuolaikinį floką sudaranti silikono danga, suteikia ypatingą minkštumą, todėl audinys tampa švelnus ir malonus prisilietimams. Galimybė pakeisti spalvą į bet kurią kitą Jūsų norimą spalvą ar atspalvį, leidžia sukurti unikalų ir ypatingą Jūsų namų interjerą. Gyvūnų mylėtojai ir naminių gyvūnų šeimininkai taip pat galės įvertinti floką pagal jo nuopelnus. Iš floko beveik neįmanoma ištraukti siūlo, todėl gyvūnų aštrūs nagai taip pat nepadarys žalos audiniui. Vienintelis floko minusas tas, kad jo nereikėtų rinktis lovos apmušalui, kadangi esant nuolatiniam ir dideliam krūviui, medžiagos pūkas glamžosi ir praranda išvaizdą.

Kalbant apie minkštų baldų tipus, pavyzdžiui, sofas stovinčias svetainėje, pirmiausia turėtumėte skirti ypatingą dėmesį ne eksploatacinėms baldų audinių apmušalų savybėms, o jų išvaizdai. Sofoms geriausiai tiks madingi, brangūs, stilingi, iš pirmo žvilgsnio atskleidžiantys Jūsų gerą skonį, apmušalai. Tokios išvaizdos medžiagos gali suteikti Jūsų baldams nepriekaištingą išvaizdą.

Baldų pirkimas - visad malonus ir įdomus užsiėmimas, susijęs su paieška ir atranka. Atrodo, apsisprendėte dėl baldų dydžio, modelio ir transformacijos mechanizmo, ko gi dar trūksta? Viso šito nepakanka, dar turite išsirinkti tinkamą apmušalų audinį. Norimo audinio pasirinkimas iš plataus asortimento nėra lengvas: didmeninė ir mažmeninė prekyba, natūralūs ir dirbtiniai, dirbtinės odos audiniai ir t.t. Platus baldų apmušalų audinių pasirinkimas nepalengvina pirkėjų apsisprendimo. Jei norite pasirinkti tinkamą audinį ir nesuklysti, Jūs turite išmanyti pagrindines minkštų baldų audinių savybes.

Apmušalų audiniai turi pabrėžti paprastą minkštų baldų grožį ir harmoningą namų interjerą. Minkštų baldų audinys turi būti tankus ir atsparus purvui, susidėvėjimui ir vandeniui. Tokios apmušalų medžiagų savybės pratęsia minkštų baldų eksploatacijos laiką, baldai tampa patogesni kasdieniniame naudojime. Platus baldinių audinių asortimentas skirstomas į kelis tipus, kiekvienas iš jų atskleidžia savo individualumą ir kokybę.

Žakardas - puikus apmušalų audinys. Labai patvarus, pasižymi dideliu tankiu, jį lengva valyti ir plauti. Dominuoja reljefinis ir kontūrinis raštas, kurio dėka baldai atrodo prabangesni ir puošnesni.

Šenilas - patvarus ir nusidėvėjimui atsparus apmušalo audinys. Jis panašus į senovės audinius - minkštas, purus ir aukštos kokybės. Apmušalų audinių gamyboje naudojami tiek natūralūs, tiek sintetiniai pluoštai. Šenilo audinių kategorijai priskiriama plaušinė - tankus audinys, kurio paviršius sudarytas iš didelių, šachmatų tvarka, išsidėsčiusių kvadratų. Plaušine apmušti baldai, kambario interjere atrodo gražiai ir natūraliai

Veliūras - labai graži apmušalų medžiaga. Jis panašus į aksomą, tačiau pasižymi išskirtine savybe - ilgu pūku. Veliūras būna trijų tipų - lygus, įspaustas ir fasoninis. Minkštų baldų apmušalų gamyboje veliūrą naudoja vilnos arba medvilnės pavidalu. Juo apmušti baldai - namų šeimininko „gero skonio" suvokimo rodiklis. Vienintelė problema, su kuria susiduria veliūru apmuštų baldų savininkai - jis neturi stiprios atsparumo dilimui savybės.

Flokas - lengviausias ir praktiškiausias, aksominį paviršių turintis apmušalų audinys. Jį sudaro keli sluoksniai: sintetinis (viršutinis) ir medvilninis. Baldai apmušti floku labai praktiški buityje: jį lengva valyti, atsparus nešvarumams ir vandeniui, nenusitrina ir neišblunka saulėje. Dėl šių priežasčių, floku apmušti baldai ilgiau tarnauja.

Dirbtinė zomša - dėl specialaus impregnavimo pasižymi geromis, purvui atspariomis savybėmis, kurių dėka apsaugo baldus nuo nešvarumų ir vandens. Apmušalai neišblunka ir nenudyla, ilgai išlaiko prekinę išvaizdą ir suteikia baldams prabangos ir grožio išvaizdą.

Dirbtinis kailis - populiariausias ir madingiausias mūsų laikų apmušalų audinys. Šios medžiagos rūšis imituoja gyvūnų odą, iš kitų medžiagų išsiskiria spalvų gama, ilgiu ir pūko tankumu. Apmušalai iš kailio baldams ir interjerui suteikia ypatingą žavesį, jų dėka, atmosfera tampa egzotiškesnė ir prabangesnė.

Dirbtinė oda - ilgaamžė, patvari ir elastinga, atspari dilimui medžiaga, kuri savo išvaizda beveik niekuo nesiskiria nuo natūralios odos ir yra pigesnė. Dirbtine oda apmušti baldai atrodo solidžiai, jie nurodo savininko aukštą socialinę padėtį bei gerą stiliaus suvokimą.

Platus audinių pasirinkimas leidžia sukurti unikalų ir originalų sofos ar kėdės įvaizdį, suteikia namų interjerui dvasią, kurios pageidauja savininkas. aldiniu Audinių centras prekiaujantis įvairių rūšių baldų apmušalų audiniais, išsiskiria itin gausiu asortimentu. Taip pat čia galėsite išsirinkti baldams skirtus kolekcinius audinius už prieinamą kainą.