OTTOBRE ŽURNALAI

Užuolaidų audiniai interjere

2011-12-01

Jei norite apsaugoti namus nuo šviesos pertekliaus, apsitverti nuo smalsių akių ir sukurti saugumo iliuziją, pasikeiskite naktines užuolaidas! Priešingu atveju, jei namuose trūksta saulės šviesos ir šilumos, pasikeiskite dienines užuolaidas!

Pastaruoju metu, langų dizainui skiriamas didelis dėmesys, tai visiškai pateisinama estetiniu požiūriu: gražių užuolaidų ir kambario interjero derinys sukuria stulbinantį patalpų dizainą. Užuolaidų audiniams priskiriami pagrindiniai funkciniai ir estetiniai tikslai. Audinio tekstūra, atspalvis ir kokybė nulems užuolaidų išvaizdą, jų eksploatacines charakteristikas bei savybes, taip pat bendrą namo interjerą.

Šių dienų užuolaidas galima suskirstyti į kelias grupes: ritinines, austrijiečių, romiečių ir londono. Lyginant su baldiniais audiniais, užuolaidų audiniai skiriasi svoriu, tekstūra ir tankiu. Jie turi ypatingą plastiškumą, todėl juos galima lengvai drapiruoti. Renkantis naktinių ir dieninių užuolaidų dizainą bei formą, turėtumėte atsižvelgti į užuolaidų audinių drapiruotę, kadangi langų išvaizda ir interjero visuma priklausys nuo to kaip audinys perims vieną ar kitą formą. Tiesaus ir lygaus audinio arba įmantrių klosčių ir volanų užuolaidos, reikalauja atitinkamas savybes ir kokybę turinčių medžiagų. Užuolaidų audiniai gali būti gaminami tiek iš natūralių, tiek iš dirbtinų pluoštų, tačiau audiniai turintys geriausią kokybės, tankio, ilgaamžiškumo ir atsparumo išblukimui rodiklį, gaminami iš natūralaus ir sintetinio pluošto mišinio. Užuolaidų pagrindą sudaro portjerų audinys, tačiau jo nepakanka tik pakabinti ant laikymo sijos. Norint iš užuolaidų audinio sukurti neįprastą kompoziciją, būtina pridėti tokius dekoratyvinius elementus kaip kutai, laikikliai, aprišimai ir t.t. Lengvas tiulis ir portjerų audinys ne tik vienas kitą papildo, bet ir harmoningai dera bei suteikia kambariui jaukią ir patogią atmosferą.

Norint sukurti unikalų lango vaizdą, dizaineriai pataria tarpusavyje derinti įvairius variantus, pritaikyti iki šiol nežinomus būdus, svarbiausia, kad tai atrodytų estetiškai ir originaliai. Tačiau svarbiausias dalykas, kurio neturėtumėte pamiršti yra tas, kad užuolaidos turi džiuginti akis ir kelti nuotaiką. Panagrinėkime pavyzdį su virtuvinėmis užuolaidomis. Renkantis užuolaidas virtuvėje, iš karto mąstykite apie dvi ar tris skirtingas jų poras, kurias galėsite pakabinti priklausomai nuo nuotaikos. Užuolaidos virtuvėje gali būti įvairių spalvų ir atspalvių, margintos arba lygios, raštuotos arba kombinuotos (pasiūtos iš įvairių audinių).

Atminkite, kad ryškių ir linksmų atspalvių užuolaidų ir baldų audiniai kuria pavasario ir vasaros, saulėtų ir šiltų dienų pojūtį ir, žinoma, pakelia nuotaiką. Mūsų įmonė turi daug kolekcijų kuriose kartu derinami tie patys audiniai tiek minkštiems baldams tiek užuolaidoms.